plyty-fundamentowe1

Płyta fundamentowa jest rozwiązaniem znanym od wielu lat i z powodzeniem masowo stosowanym na zachodzie europy, zapewnia ona lepsze parametry energetyczne budynku, jednocześnie chroniąc go przed wilgocią i ewentualnymi ruchami podłoża.
Zwykle stosowana jest na gruntach słabonośnych, nasypowych czy podmokłych a także na obszarach szkód górniczych.
Można ją dodatkowo wyposażyć w ogrzewanie podłogowe lub inne systemy.

Zalety fundamentu w formie płyty fundamentowej to:

  • Szybsze wykonanie w odniesieniu do prac przy fundamentach tradycyjnych
  • Jednolita izolacja cieplna gwarantująca brak występowania mostków termicznych
  • Jednolita izolacja przeciwwilgociowa eliminująca podciąganie wody.
  • Zwiększona nośność konstrukcji zapobiega osiadaniu budynku i ogranicza odkształcenia fundamentu.
  • Jednorodna praca całej konstrukcji
  • Płyta fundamentowa jest elementem monolitycznym, o wiele bardziej stabilnym niż projektowane obecnie ławice i ściany fundamentowe.
  • Materiały na płytę fundamentową to odpowiednio wyselekcjonowane materiały posiadające atesty i aprobaty techniczne w skład których wchodzi m.in. styrodur, styropian w odmianie EPS 100 i EPS 200, folie PE o grubości 0,6mm, zbrojenie ze stalowych prętów siatek, w końcu beton właściwej klasy jak również fibrobeton, beton zbrojony włóknami stalowymi, który jest nowoczesnym materiałem kompozytowym.
  • W zależności od użytej grubości warstwy izolacji termicznej, płyty fundamentowe cechują sie wysoką energooszczędnością a współczynnik przewodnictwa cieplnego U mieści się w zakresie od 0,32 W/m2 do 0,12 W/m2.
  • W zależności od potrzeb możemy wykonać płytę w różnych wariantach.


Nasza oferta kierowana jest zarówno dla budynków w technologii szkieletowej oraz murowanych tradycyjnie. Na podstawie dokumentacji projektowej, która w większości przypadków dotyczy tradycyjnych fundamentów murowanych, oraz w oparciu o dokumentacje geotechniczną wykonywany jest projekt zamienny dla płyty F. zgodny z obowiązującymi przepisami i normami budowlanymi. Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy w celu uzyskania szczegółowej wyceny. Po uzyskaniu wstępnych informacji: miejsce i termin inwestycji, powierzchnia zabudowy, Rodzaj gruntu itp. – przygotujemy ofertę.